planetariy

Вінницький планетарій — науково-просвітницький заклад Вінниці. Саме тут можна здійснити "мандрівку" у космос! Планетарій проводить величезну освітню роботу. Сюди приходять вивчати астрономію групи із дитячих садочків, учні та студенти.

 

14-20 2

У 1960 році в Центральному міському парку було розпочато будівництво планетарію.

Вже у вересні 1965 року він відчинив свої двері відвідувачам.

У лютому 1968 року в Планетарії було встановлено оптико-механічний проектор зір і планет «Малий Цейс», виготовлений в місті Ієна в Німеччині.

Протягом 2007–2012 рр. частина приміщення Планетарію була в оренді і використовувалась як склад. Щоб зберегти Планетарій, в січні 2012 було розірвано договір оренди, після чого МКП «Вінницязеленбуд» розпочало ремонт.

З 20 листопада 2014 року після капітального ремонту Планетарій розпочав свою роботу.

З 4 вересня 2015 року в Планетарії запрацювала система повнокупольної проекції програм.

Регулярно проводяться програми для відвідувачів різного віку — дошкільнят, школярів, студентів і дорослих. Кожна програма супроводжується демонстрацією астрономічних явищ: усі види затемнень Сонця та Місяця, полярне сяйво, "зоряний дощ", змінна зоря, схід Сонця, планети на зоряному небі, точки та лінії небесної сфери, Чумацький щлях, блискавка та інші. У кожній програмі демонструються панорами: Вінниця, тропіки, Арктика, Місяць, Марс. Є можливість побачити зоряне небо на різних широтах від Північного до Південного полюсів. На куполі Планетарію можна побачити 5000 зірок, які спостерігаються неозброєним оком. Добре видно туманності Андромеда, Ясла та інші. У Планетарії проводяться програми на різну астрономічну тематику для маленьких любителів астрономії, школярів та студентів ВНЗ.

На майданчику біля Планетарію проводяться спостереження за допомогою телескопа рідкісних астрономічних явищ: затемнення Місяця, Сонця, метеорних потоків.

Обладнання Планетарію дає можливість проводити тут наукові семінари, презентації, концерти, творчі зустрічі, тренінги і майстер-класи. Планетарій має до 100 різних програм, кожна з яких подається по-різному.

Невеликий, але дружній колектив Пранетарію працює над створенням нових програм, модернізацією апаратури, створенням комфортних умов для відвідувачів та покращенням якості послуг.

thumb 8095 event huge

thumb 8096 event huge

thumb 8097 event huge

thumb 64030 event huge

thumb 64031 event huge

thumb 64032 event huge

thumb 64033 event huge

caption

Центральний парк культури і відпочинку м. Вінниці розташований у середмісті - між вулицями Соборною (центральна), Магістратською і Хмельницьким шосе. Площа парку становить майжє 40 га.

На території парку розташовані численні пам'ятники (М. Горькому біля центрального входу, воїнам-афганцям, січовим стрільцям, загиблим міліціонерам), а також «Алея славетних земляків», працюють об'єкти дозвілля і відпочинку: кіноконцертний зал «Райдуга», літній театр, стадіон, ковзанка, міський планетарій, численні атракціони й ігрові автомати.

Гарною традицією стало проведення в парку народних гулянь та свят, зараз, зокрема, на День міста, День Перемоги, День Незалежності тощо.