Четвер, 17 жовтня 2013 00:00

Гройсман запустив 55-річний фонтан у центральному парку

Сьогодні, 17 жовтня у Вінниці, в центральному парку культури і відпочинку ім. Горького «повернувся до життя» знаменитий фонтан на Фонтанній площі.
Це стало можливим після проведення реставрації, яка розпочалась у червні 2013 року.
До цього часу фонтан, збудований 55 років тому, не працював вже близько 10 років через застарілі системи, а бетонні конструкції вже зазнали руйнувань.
Тепер, оновлений фонтан абсолютно автентичний тому, яким його вже звикли бачити декілька поколінь вінничан.
Для цього були вилиті спеціальні бетонні елементи, які повністю повторюють елементи старого фонтану.
За словами мера Вінниці Володимира Гройсмана, підприємство, яке виготовляло ці форми - дає 50-річну гарантію на ці вироби.
А завдяки використанню сучасних технологій – фарба на елементах триматиметься достатньо довго і не потребуватиме частого фарбування.
Фонтан також обладнано сучасною підсвіткою з 70 прожекторів, 4 водними насосами, які створюватимуть необхідний тиск для 187 форсунок-струменів.
В рамках реконструкції фонтану також були виконано заміни мереж електроживлення, водопостачання та водовідведення.
Загальна вартість реставрації фонтану становить 970,280 тис. гривень.

«Для нас це була дійсно приємна робота. Адже непрацюючий вже десятиліття фонтан у парку – це є просто несправедливим відносно вінничан. Думаю що в багатьох вінницьких родинах, є фотографії з дитинства саме на фоні цього фонтану, коли він ще працював. І зараз історична справедливість відновлена – фонтан знову працює», говорить міський голова Володимир Гройсман.

Також він пообіцяв, що фонтан попрацює ще один тиждень, і вже потім піде на зимню «сплячку».

Центральний парк культури і відпочинку м. Вінниці розташований у середмісті - між вулицями Соборною (центральна), Магістратською і Хмельницьким шосе. Площа парку становить майжє 40 га.

На території парку розташовані численні пам'ятники (М. Горькому біля центрального входу, воїнам-афганцям, січовим стрільцям, загиблим міліціонерам), а також «Алея славетних земляків», працюють об'єкти дозвілля і відпочинку: кіноконцертний зал «Райдуга», літній театр, стадіон, ковзанка, міський планетарій, численні атракціони й ігрові автомати.

Гарною традицією стало проведення в парку народних гулянь та свят, зараз, зокрема, на День міста, День Перемоги, День Незалежності тощо.