Понеділок, 20 березня 2017 09:58

Парки світу (Варошлигет, Будапешт, Венгрия)

Парк Варошлигет (Будапешт, Венгрия) "Városliget" в перекладі з угорської означає "Міський парк".

Ця назва була встановлено в 18-м столітті, коли осушили болото, яке розташовувалося в цих місцях. Так народився один з найкрасивіших парків Європи. Цей парк є одним з найстаріших розважальних парків в світі. Крім атракціонів, тут є замок, зоопарк, цирк і безліч ігрових майданчиків для дітей.
Парк
займає територію в один квадратний кілометр і в першу чергу приваблює відвідувачів своєю природою (на території парку висаджено більше семи тисяч дерев), а також різними визначними пам'ятками. У парку є кілька штучних озер і на березі одного з них розташований красивий замок Вайдахуняд, який був спеціально побудований до святкування тисячоліття Угорщини.
У 2004 році на території парку були відкриті пісочний годинник «Колесо часу». Унікальність цього годинника полягає в тому, що за розмірами це найбільший годинник в світі. Встановлення годин було присвячено вступу Угорщини до Європейського союзу і з тих пір це одна з найпопулярніших визначних пам'яток столиці. Годинник зроблений з ударостійкого скла, сталі і граніту. Їх висота вісім метрів. Годинники перевертаються один раз на рік - 31 грудня, таким чином починається відлік наступного року. Також на території пам'ятки є багато цікавих пам'яток. У літню пору по штучним озерам можна покататися на човнах, а в зимовий час ці озера перетворюються в популярні льодові катки.

Якщо ви приїдете в Будапешт, обов'язково сходіть в парк Варошлігет, ви не пошкодуєте!

varoshliget

varoshliget 1

varoshliget 3

varoshliget 4

varoshliget 5

varoshliget 6

varoshliget 7

varoshliget 12

varoshliget 14

varoshliget 9

varoshliget 10

varoshliget 11

varoshliget 13

 

Центральний парк культури і відпочинку м. Вінниці розташований у середмісті - між вулицями Соборною (центральна), Магістратською і Хмельницьким шосе. Площа парку становить майжє 40 га.

На території парку розташовані численні пам'ятники (М. Горькому біля центрального входу, воїнам-афганцям, січовим стрільцям, загиблим міліціонерам), а також «Алея славетних земляків», працюють об'єкти дозвілля і відпочинку: кіноконцертний зал «Райдуга», літній театр, стадіон, ковзанка, міський планетарій, численні атракціони й ігрові автомати.

Гарною традицією стало проведення в парку народних гулянь та свят, зараз, зокрема, на День міста, День Перемоги, День Незалежності тощо.