Понеділок, 10 квітня 2017 09:08

Парки світу (Сілезький парк, Хожув, Польща)

Сілезький парк - оазис зелені в центрі Сілезії

Єдине у своєму роді місце в Польщі, центр відпочинку, культури, розваг, спорту та екологічний об'єкт у центрі найбільш густонаселеного і найбільш розвиненого регіону.

Сілезький парк-це унікальний оазис зелені, розташований в Хожуві - найбільший міський громадський парк в Польщі, розташований в центрі багатокілометрової агломерації. Уже 65 років тут гуляють жителі, туристи і любителі активного відпочинку. Сілезький парк займає майже 640 гектарів, майже в два рази більше, ніж CentralPark в Нью-Йорку. Ставки, водойми, струмки, різні види дерев і чагарників, а також великі луки стали обителлю для дикої фауни (ссавці, риби, птиці, земноводні, рептилії), яка живе в незвичайному сусідстві з місцевими жителями.

Парк Сілезії - це також незвичайне поєднання туризму та різноманітних розваг. Візит в Планетарій - незвичайна подорож між усіяним зірками віртуальним небом і землею з пейзажами Бескид. Між небом і землею проходить сучасна канатна дорога Елка - остання пам'ятка в воєводстві. З зручною 8-місній гондоли або 4-місного дивана круглий рік можна милуватися на мальовничі пленери парку і монументальну архітектуру легендарного Сілезького стадіону.
Як дітям, так і дорослим веселощі і гострі відчуття гарантує Сілезький Парк атракціонів і мотузковий парк.

У Верхнесилезськой етнографічному парку, як і біля виставкового залу "Шляпа" можна побачити цікаві об'єкти, що ілюструють історію архітектури Сілезії за останні 150 років. Влітку також варто зробити поїздку по вузькоколійної залізниці, а потім романтичну прогулянку в Розарії, щоб побачити, як розпускаються тисячі різнокольорових троянд. Цілий рік працюють і залучають репертуаром музичні клуби Лісника і RebelGarden. До послуг гостей також численні ресторани і кафе. У парку функціонує добре розвинена готельна база, він розташований близько до автомагістралі, а також сюди легко і швидко можна дістатися на трамваї або автобусі від центру міста Катовіце або Хожув.

Сілезький парк відвідує щороку понад три мільйони гостей, що знаходять тут ідеальне місце для відпочинку і розваг для всієї родини. Хтось активно проводить тут вільний час, займаючись бігом, скандинавської ходьбою, катанням на велосипеді і роликах, а також йогою і фітнесом. Різновікові відвідувачі парку високо цінують парк за що проходять тут культурні події, а також численні заходи, що сприяють екології та здорового способу життя.

Poland 

Poland 1

Poland 2

Poland 4

Poland 6

Poland 7

Poland 8

Poland 9

Центральний парк культури і відпочинку м. Вінниці розташований у середмісті - між вулицями Соборною (центральна), Магістратською і Хмельницьким шосе. Площа парку становить майжє 40 га.

На території парку розташовані численні пам'ятники (М. Горькому біля центрального входу, воїнам-афганцям, січовим стрільцям, загиблим міліціонерам), а також «Алея славетних земляків», працюють об'єкти дозвілля і відпочинку: кіноконцертний зал «Райдуга», літній театр, стадіон, ковзанка, міський планетарій, численні атракціони й ігрові автомати.

Гарною традицією стало проведення в парку народних гулянь та свят, зараз, зокрема, на День міста, День Перемоги, День Незалежності тощо.