Понеділок, 10 квітня 2017 12:29

Вінницькі атракціони тестують до старту сезону

З самого ранку понеділка, коли все місто лише прокидається після весняних вихідних, до майданчику атракціонів, що у центральному парку, з’їжджається техніка, майстри та експерти. Сьогодні починається перевірка здатності “древніх” вінницьких атракціонів безпечно розважати людей.

Сьогодні починається перевірка здатності “древніх” вінницьких атракціонів безпечно розважати людей. До «Центральний парк культури і відпочинку ім.Горького» завітала Vежа

Насправді, передсезонний “марафет” у парку атракціонів почали наводити ще значно раніше: фарбували паркани та лавки, прибирали територію після зими, маскували нові камери відеоспостереження під птахів, що сидять у годівничках. Словом, приємне весняне порання служителів парку розваг.

 

 

“Сьогодні будемо проводити випробовування та експертизу двох великих атракціонів: ланцюгової каруселі та колеса огляду. На них буде здійснене статичне та динамічне навантаження під час роботи апарату”, – розповідає завідувач парку атракціонів Дмитро Осипов, показуючи на мішки з піском, встановлені на місця для сидіння людей.

Зі слів п. Дмитра, атракціонів подібного роду, виготовлених ще в 90-х роках минулого століття, в Україні майже не лишилося. “Дуже мало яким містам вдалося зберегти подібне. Знаю, схожий парк зберігся в Кременчузі і ще десь”, – розповідає завідуючий. З його слів, атракціони продовжують роботу – і продовжують її безпечно – завдяки уважному та обережному ставленню обслуговуючого персоналу до кожної машини.

   

Дмитро Осипов розповідає, що наразі є певні складнощі із запчастинами – їх виготовляють лише на окремих заводах, а до того ж вони мають бути ще й сертифіковані. “Наразі чекаємо деякі вузли із заводу в Бердичеві для “Колеса сміху”, яке ми маємо відкрити для відвідувачів у середині літа”, – пояснює завідувач.

Колесо сміху – повністю реконструйований атракціон, що зараз розмістився на самому вході до парку розваг. Атракціон являє собою велику круглу залу, по центру якої крутиться м’який круг. Саме на ньому мають втриматися охочі розважитися, і побороти центробіжну силу. Зі слів Дмитра Осипова, наразі атракціон потребує монтажу м’яких бортів по периметру атракціону, аби пом’якшувати удари, коли хтось не втримається на самому колесі.

 

Парк розваг планує й поповнення “колекції” атракціонів: у залежності від фінансових можливостей, невдовзі тут може з’явитися нове колесо огляду. Коли саме старий атракціон замінять на новий, завідувач парком сказати не зміг: “ви ж уявляєте, скільки він може коштувати”.

   

Тим часом ланцюгову карусель вже потроху вмикають: “клієнти”-мішки приготувалися до катання і за мить вже піднялися на кілька метрів над землею. Атракціон працює досить тихо, скрипу в ранковому парку не чутно взагалі, експерти, вочевидь, лишилися задоволені його роботою, хоч мусять провести ще ряд обстежень, в т.ч. з використанням авто-“люльки”.

Офіційно парк розваг розпочне свою роботу вже 1-го травня – тоді відкриють для катання усі атракціони. 

                                                          

 

Журналіст: Андрій Качор
Фото: Андрія Завертаного

Центральний парк культури і відпочинку м. Вінниці розташований у середмісті - між вулицями Соборною (центральна), Магістратською і Хмельницьким шосе. Площа парку становить майжє 40 га.

На території парку розташовані численні пам'ятники (М. Горькому біля центрального входу, воїнам-афганцям, січовим стрільцям, загиблим міліціонерам), а також «Алея славетних земляків», працюють об'єкти дозвілля і відпочинку: кіноконцертний зал «Райдуга», літній театр, стадіон, ковзанка, міський планетарій, численні атракціони й ігрові автомати.

Гарною традицією стало проведення в парку народних гулянь та свят, зараз, зокрема, на День міста, День Перемоги, День Незалежності тощо.