Вівторок, 02 травня 2017 09:15

Парки світу (Люксембурзький сад, Париж, Франція)

Люксембурзький сад (le Jardin du Luxembourg), 26 гектарів тиші і спокою посеред кілометрів вічної паризької суєти суєт.

Як не згадати тут початок дванадцятихвилинний композиції у виконанні Джо Дассена:

    
«Люксембурзький сад ...
    
Як давно я сюди не приходив!
    
Ось бігають діти, ось падає листя,
    
Ось студенти мріють про кінець занять,
    
А викладачі - про їх початок ... ».

Люксембурзький сад є другим за величиною парком в Парижі і одним з найромантичніших туристичних місць в світі. Він також дуже високо цінується французами, які люблять приїжджати сюди у вільний час, щоб розслабитися і відпочити. Гарний палац з парком був побудований в італійському стилі за наказом королеви Марії Медічі ще на початку 17-го століття. Тут можна знайти сотні скульптур, ляльковий театр і безліч різних атракціонів для дітей і дорослих.

Лівий берег Сени, через дорогу - Латинський квартал, будівлі університетів і ліцеїв Сорбонни. Тут студенти дописують домашні завдання, тут народ постарше відпочиває на залізних стільцях в свою обідню перерву, тут в зелених алеях мами, бабусі і нянюшки вигулюють юних громадян Французької Республіки.

pariz 1

pariz 2

pariz 4

pariz 5

pariz 6

pariz 7

pariz 8

pariz 9

pariz 10

pariz 11

pariz 12

pariz 13

pariz 14

pariz 15

pariz 16

pariz 17

 

 

Центральний парк культури і відпочинку м. Вінниці розташований у середмісті - між вулицями Соборною (центральна), Магістратською і Хмельницьким шосе. Площа парку становить майжє 40 га.

На території парку розташовані численні пам'ятники (М. Горькому біля центрального входу, воїнам-афганцям, січовим стрільцям, загиблим міліціонерам), а також «Алея славетних земляків», працюють об'єкти дозвілля і відпочинку: кіноконцертний зал «Райдуга», літній театр, стадіон, ковзанка, міський планетарій, численні атракціони й ігрові автомати.

Гарною традицією стало проведення в парку народних гулянь та свят, зараз, зокрема, на День міста, День Перемоги, День Незалежності тощо.