Понеділок, 03 липня 2017 09:14

Парки світу (Центральний Парк, Нью Йорк, США)

Найбільші міста світу створюють і розвивають парки і сади, щоб стати, по можливості, більш комфортним середовищем проживання для своїх жителів.

Основне завдання будь-якого міського парку - бути острівцем спокою і неквапливості в галасливому мегаполісі. Крім того парки покликані дивувати, розважати, показувати щось незвичайне. У більшості випадків парки відображають дух міста, в якому вони створені, тому зазвичай вони стають обов'язковим пунктом екскурсійної програми.
Центральний Парк, Нью Йорк, США. Найбільший і найвідоміший
Це один з найбільших в світі міських парків, площею майже 3,5 млн. М2. Центральний Парк - зразково-показовий парк, дуже вдалий проект, який служить відправною точкою в роботі містобудівників у багатьох куточках планети. Ландшафтний архітектор, Фредерік Ло Омстед, який виграв конкурс на оформлення парку, хотів створити простір для відпочинку і медитації, місце, куди будуть із задоволенням приходити кожен, не залежно від його соціального статусу.
В середині 60-х років Центральний Парк пережив період занепаду, коли банди хуліганів і райтерів витіснили з парку звичайних жителів.
Центральний Парк відродився тільки завдяки ініціативі городян, які розробили концепцію оновлення парку і стежили за її реалізацією, і через кілька років він знову став популярним місцем для прогулянок і відпочинку.
На території Центральний Парку розгортаються важливі події сучасної культури: він часто служить майданчиком для зйомок кіно, пейзажем в літературних творах, концертним майданчиком. І багато хто, не замислюючись, зараховують його до історичних пам'ятників.

001

003

004

005

006

007

008

009

010

011

012

116

 

Центральний парк культури і відпочинку м. Вінниці розташований у середмісті - між вулицями Соборною (центральна), Магістратською і Хмельницьким шосе. Площа парку становить майжє 40 га.

На території парку розташовані численні пам'ятники (М. Горькому біля центрального входу, воїнам-афганцям, січовим стрільцям, загиблим міліціонерам), а також «Алея славетних земляків», працюють об'єкти дозвілля і відпочинку: кіноконцертний зал «Райдуга», літній театр, стадіон, ковзанка, міський планетарій, численні атракціони й ігрові автомати.

Гарною традицією стало проведення в парку народних гулянь та свят, зараз, зокрема, на День міста, День Перемоги, День Незалежності тощо.