Вівторок, 18 липня 2017 15:25

Парки світу (Чарівні сади в Сінгапурі)

Чарівні сади в Сінгапурі знаходяться в бухті Марина Саус, поруч з грандіозним готелем Марина Бей Сандзо.

Вхід на територію садів - безкоштовний, вхід в павільйони - платний: дорослий - 28 $, діти - 15 $.

Сади в бухті - одне з чудес сучасних архітектури та дизайну. Ландшафтний парк з безліччю пам'яток. Футуристичний скляний «Квітковий купол» - величезна оранжерея, в якій зібрано близько 220 тисяч рослин з усіх куточків планети і інтерактивною програмою, присвяченою значенням і використання рослин в різних культурах.

 
«Хмарний ліс» - павільйон з високими горами, на схилах яких ростуть високогірні рослини і квіти.

Колосальні штучні дерева висотою від 25 до 50 метрів. Стовбури супер-дерев повиті зеленню, але за живою квітучою оболонкою приховані технічні споруди особливого призначення - енергетичні станції, що працюють на сонячній енергії, і резервуари для збору дощової води. Стовбури казкових дерев-велетнів пов'язані кільцевим мостом, що піднімається над землею на 22 метри.

«Світ рослин» - парк тропічних рослин і фігур тварин і птахів, вирізаних з дерев і чагарників. Режим роботи: пн-нд 05: 00-14: 00, безкоштовно.

«Сади історії» - паркова експозиція, розділена на чотири тематичні зони, в яких представлені артефакти і флора, основних культур і народів, що вплинули на розвиток Сінгапуру Малайська сад, Китайський сад, Індійський сад, Колоніальний сад.

Має сенс приходити в "Чарівні сади" два рази - один раз ввечері, щоб подивитися на щоденне шоу Garden Rhaposody, (починається о 19.45 і 20.45), а також насолодитися прекрасним видом панорами Марина Бей, прогулятися по простягнутою між гігантськими дорогами оглядовому майданчику OCBC Skyway (вхід платний). Другий раз можна прийти вдень - прогулятися по оранжерей. Їх дві - більш холодна і суха Flower Dome і Cloud Forest, в якій відтворено вологий клімат тропічного лісу.

У садах є озера, алеї, а також ресторан і кафе.

Singapore Parks001

Singapore Parks002

Singapore Parks003

Singapore Parks004

Singapore Parks005

Singapore Parks006

Singapore Parks007

Singapore Parks008

Singapore Parks010

Singapore Parks011

Singapore Parks012

Singapore Parks013

Singapore Parks014

Singapore Parks015

Singapore Parks016

 

Центральний парк культури і відпочинку м. Вінниці розташований у середмісті - між вулицями Соборною (центральна), Магістратською і Хмельницьким шосе. Площа парку становить майжє 40 га.

На території парку розташовані численні пам'ятники (М. Горькому біля центрального входу, воїнам-афганцям, січовим стрільцям, загиблим міліціонерам), а також «Алея славетних земляків», працюють об'єкти дозвілля і відпочинку: кіноконцертний зал «Райдуга», літній театр, стадіон, ковзанка, міський планетарій, численні атракціони й ігрові автомати.

Гарною традицією стало проведення в парку народних гулянь та свят, зараз, зокрема, на День міста, День Перемоги, День Незалежності тощо.