П'ятниця, 19 січня 2018 00:00

Масляна

Масляна - це прощання із зимою і урочиста зустріч красуні весни.
Це один з найулюбленіших народних свят, до якого готуються завчасно.
Ось і ми вирішили готуватися заздалегідь :) і на території нашого парку провести святкування Масляної.
Приймаємо будь-які Ваші пропозиції щодо організації цього свята

Ми покажемо українські традиції щодо святкування цього свята.
Вас чекають: традиційні для Масляної українські страви (вареники і млинці !!! обов'язково), концертна програма, хороводи, майстер-класи, конкурси та призи, і звичайно ж сюрпризи, як же без них;)

P.S. також запрошуємо до співпраці всіх, хто бажає - майстрів і майстринь!
Звертатися до організаторів через повідомлення на сторінці Центральний парк культури і відпочинку м.Вінниці

За традицією, Масляний тиждень починається в понеділок і закінчується в неділю феєричним спалюванням опудала. Як ще кажуть в народі, найсмачнішій тиждень року.
Мало хто знає, що, крім млинців, символом Масниці в Україні є вареники. Причому вареники з сиром, густо змащені вершковим маслом і заправлені сметаною.
Масляний тиждень починається в понеділок 12 лютого і закінчиться ввечері 18 лютого, у неділю.
Веселе і добре свято Масляна - символізує прихід сонця, тепла і весни, прощання з суворою зимою, морозами і снігом.
Радує, що Масляна в 2018 році буде ранньою, адже щороку на неї з нетерпінням очікують. Народні забави влаштовують перед Великим пістом.
На цілий тиждень можна забути про проблеми, погуляти з друзями і рідними, смачно поїсти, адже столи, під час святкування, ломляться від всіляких страв.


Центральний парк культури і відпочинку м. Вінниці розташований у середмісті - між вулицями Соборною (центральна), Магістратською і Хмельницьким шосе. Площа парку становить майжє 40 га.

На території парку розташовані численні пам'ятники (М. Горькому біля центрального входу, воїнам-афганцям, січовим стрільцям, загиблим міліціонерам), а також «Алея славетних земляків», працюють об'єкти дозвілля і відпочинку: кіноконцертний зал «Райдуга», літній театр, стадіон, ковзанка, міський планетарій, численні атракціони й ігрові автомати.

Гарною традицією стало проведення в парку народних гулянь та свят, зараз, зокрема, на День міста, День Перемоги, День Незалежності тощо.