Субота, 10 березня 2018 00:00

Створено тест ДНК для виявлення незаконно вирубаних дерев

Створено тест ДНК для виявлення незаконно вирубаних дерев

У Вагенінгенском університеті Нідерландів вчені навчилися визначати законність зрубаного дерева по тесту ДНК. За допомогою аналізу можна знайти місце, де росло дерево.

Завдяки роботі фахівців в Вагенінгенском університеті Нідерландів тепер можна за допомогою ДНК-тесту визначити чи законно були зрубані дерева. Справа в тому, що завдяки аналізу можна знайти місце, де росло дерево і з'ясувати дозволена вирубка в цій місцевості. Вчені говорять, що ДНК-тест може «показати» територію виростання зрубаного дерева в радіусі 14 км.

Проблема незаконної вирубки лісів актуальна для Нідерландів. На територію країни надходить до 90% нелегально вирубаних дерев з країн Африки. У зв'язку з цим, для дослідження брали ряд зразків з лісів Камеруну і Республіки Конго.

Згідно з нинішніми результатами дослідження, тест ДНК для дерев демонструє хороший показник - до 92% правильних відповідей. Тепер всі, хто вступає в країну дерева або вироби з деревини можна порівнювати з наявною базою даних африканських дерев.

Центральний парк культури і відпочинку м. Вінниці розташований у середмісті - між вулицями Соборною (центральна), Магістратською і Хмельницьким шосе. Площа парку становить майжє 40 га.

На території парку розташовані численні пам'ятники (М. Горькому біля центрального входу, воїнам-афганцям, січовим стрільцям, загиблим міліціонерам), а також «Алея славетних земляків», працюють об'єкти дозвілля і відпочинку: кіноконцертний зал «Райдуга», літній театр, стадіон, ковзанка, міський планетарій, численні атракціони й ігрові автомати.

Гарною традицією стало проведення в парку народних гулянь та свят, зараз, зокрема, на День міста, День Перемоги, День Незалежності тощо.