• Украинский (UA)
  • English (UK)

fontan

У 1951 році архітектор Самуїл Ісаакович Рабін виконав проект благоустрою центральної площі парку з великим фонтаном. Сам фонтан побудували в 1958 році.
У партійних колах вирішили ,що фонтан стане аналогом московського фонтану «Дружби народів СРСР" ,який втілював ідеали дружби і миру ,вони тоді були головною стратегією і центральної політикою СРСР. "Вінничанин" теж у центрі мав чашу - сніп з колосків - символ родючості ,висоту струменя 15 метрів. Перший ярус фонтану - 100 водоструминних розпилювачів ,другий - 50 ,а верхній - 12 . На будівництво фонтану в парку витратили близько півмільйона рублів ,у той час - величезні кошти. Вінниця була одним з міст ,через який проносили олімпійський вогонь Олімпіади-80. До Олімпіади фонтан у парку повинен був стати окрасою обласного центру.

На теперешній час фонтан був відреставрований і введений в експлуатацію. Дивіться розділ новин.

Центральний парк культури і відпочинку м. Вінниці розташований у середмісті - між вулицями Соборною (центральна), Магістратською і Хмельницьким шосе. Площа парку становить майжє 40 га.

На території парку розташовані численні пам'ятники (М. Горькому біля центрального входу, воїнам-афганцям, січовим стрільцям, загиблим міліціонерам), а також «Алея славетних земляків», працюють об'єкти дозвілля і відпочинку: кіноконцертний зал «Райдуга», літній театр, стадіон, ковзанка, міський планетарій, численні атракціони й ігрові автомати.

Гарною традицією стало проведення в парку народних гулянь та свят, зараз, зокрема, на День міста, День Перемоги, День Незалежності тощо.