• Украинский (UA)
  • English (UK)

planetariy Планетарій Вінниці, найстаріший в Україні. Планетарій значно удосконалив своє обладнання, і тепер готовий представити відвідувачам свіжу програму пізнавальних сеансів про Всесвіт. Глядачі зможуть побачити на власні очі безліч цікавих ефектів з поясненнями причин їх виникнення: падаючі зірки, політ боліда, віртуальне наближення до небесних тіл. У планетарій так само є лазерний апарат, завдяки якому тепер є можливість демонструвати нові сеанси та лекції з природничих наук. В арсеналі планетарію є безліч нових програм, розрахованих на різновікову категорію. Мається серія міні - лекцій для дошкільного віку зі спеціальною лексикою та елементами образного мислення, курс для старшокласників, теми якого переплітаються з шкільною програмою з астрономії, а також пізнавальні сеанси для дорослої аудиторії. Тепер у планах планетарію - створення тривимірних - демонстрацій.

Центральний парк культури і відпочинку м. Вінниці розташований у середмісті - між вулицями Соборною (центральна), Магістратською і Хмельницьким шосе. Площа парку становить майжє 40 га.

На території парку розташовані численні пам'ятники (М. Горькому біля центрального входу, воїнам-афганцям, січовим стрільцям, загиблим міліціонерам), а також «Алея славетних земляків», працюють об'єкти дозвілля і відпочинку: кіноконцертний зал «Райдуга», літній театр, стадіон, ковзанка, міський планетарій, численні атракціони й ігрові автомати.

Гарною традицією стало проведення в парку народних гулянь та свят, зараз, зокрема, на День міста, День Перемоги, День Незалежності тощо.